Dnes je piatok, 16.apríl 2021, meniny má: Dana, Danica
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Organická kozmetika ako ideálny darček pod stromček pre celú rodinu

december 17, 2020 - 15:58
Najnovšie trendy hovoria jasne. Všetko s názvom Bio, Eko, či Organic je dnes in. Čo to vlastne znamená, a prečo je zelený životný štýl novodobým hitom? Najobľúbenejším výberom starostlivosti o pokožku je prírodná a organická kozmetika. Viete aký je medzi nimi rozdiel? Mohlo by sa zdať, že sú totožné, no prax je iná.
Foto: 
Organická Apotéka

Rozdiel spočíva v zložení produktov a názov organická, alebo tiež bio kozmetika nemôže hrdo nosiť hociktorá. Prírodná aj organická kozmetika sú veľmi vyhľadávané a tešia sa čoraz väčšej obľube. V žiadnom prípade však nejde o to isté. Prírodná kozmetika síce obsahuje prírodné extrakty a rôzne esencie, avšak základ týchto produktov môže byť chemický. Tieto výrobky s názvom prírodná kozmetika nemusia spĺňať prísne štandardy, a tak sa často stáva, že si vlastne nevedomky kúpime chémiu, látky získané z ropy alebo živočíšneho pôvodu.

foto_do_clanku.jpg

Foto: 
Organická Apotéka

Rozdiel však spočíva v tom, že výrobcovia organickej kozmetiky musia preukazovať, že použité suroviny sú prírodného charakteru, čisto rastlinné a organické, bez umelých prídavkov, bez chémie, a že pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva. Všetky značky, ktoré nosia názov „BIO organická kozmetika“ musia mať platný certifikát, ktorý je zárukou kvality. Jednoducho si ho môžete skontrolovať aj na etikete.

Prvé záblesky prírodných výrobkov

Už v starovekom Egypte vznikli receptúry na skrášľujúce tinktúry, ktoré sa používajú do dnes. Spôsob spracovania byliniek a iných prírodných surovín pri výrobe kozmetiky začínal lúhovaním byliniek, ich precedením cez látkové plienky a zmiešaním ostatných prídavkov v určitom pomere. Skúmanie účinkov jednotlivých prírodných zložiek bol predmetom štúdie od nepamäti, a tak nie je prekvapením, že tieto dôležité poznatky sa používajú do dnes. Kozmetické značky, ktoré si dávajú záležať na jedinečných receptúrach a kvalitnom zložení už dávno pochopili dôležitosť múdrosti získanej od predkov.

Organická kozmetika je BIO

Organické, čiže inak povedané bio produkty by mali byť výsledkom dokonalej súhry kvalitných surovín, modernej vedy a účinkov liečivých bylín. Dôležitú úlohu hrá viacero faktorov od pestovania surovín, ich spracovanie až po samotný výsledný produkt. Tento súbor prísnych pravidiel a kontroly pomáha spotrebiteľovi pri výbere a garantuje kvalitu. Aktuálne už konkurujú svojim dizajnom a kvalitou popredným svetovým značkám. „Bio kozmetika denne inšpiruje tisíce žien k pravidelným skrášľujúcim rituálom. Dodržanie receptúr preverených časom je základom pre dosiahnutie blahodarných účinkov organických produktov. Kvalitné produkty využívajú vzácne oleje, bylinky a látky, ktoré mali už od nepamäti takmer zázračné účinky pri starostlivosti o pokožku,“ vysvetľuje odborníčka na bio kozmetiku z Organickej Apotéky, Vivienne Nagy.

Prečo je dobré sledovať zloženie?

Postupne sme sa naučili sledovať zloženie potravín, dbať viac na ich kvalitu, a tiež podporovať domácich výrobcov. Ako všetci dobre vieme, prírodné produkty budú vždy nášmu telu bližšie, ako tie syntetické. A tiež naša pokožka potrebuje oddych a regeneráciu. Našťastie príroda ponúka ideálne riešenie na všetky naše požiadavky a problémy s pleťou. Stačí siahnuť po správnej značke. „Len tie najlepšie, organické suroviny z vlastného lokálneho pestovania, alebo tie suroviny, ktoré v našom podnebí nerastú kupujeme od certifikovaných dodávateľov tej najvyššej kvality. Tie sú použité na výrobu organických produktov, aby sa mohli stať ich súčasťou a získať certifikát,“ hovorí odborníčka na bio kozmetiku z Organickej Apotéky, Vivienne Nagy. Niekedy sú limitujúcimi faktormi výroby aj úroda. Inokedy zas vlastné presvedčenie a viera. Včely majú málo medu a je ich nutné chrániť, aj keď ich materská kašička je súčasťou väčšiny popredných kozmetických výrobkov. Sú dôležitejšie než krása, a to treba má Organická Apotéka na pamäti.

Výživná starostlivosť pre pleť

Keď sa kedysi povedalo bio kozmetika, predstavili sme si zelenkasté produkty zvláštnej vône a textúry, v duchu hesla čím zdravšie, tým protivnejšie. Našťastie, od vtedy sme prešli míľovými krokmi k dnešným farebným, voňavým, účinným, krásne zabaleným organickým a zdravým produktom s pridanou hodnotou. Tá spočíva v tom, že kvalitná organická certifikovaná kozmetika využíva vysoko kvalitné suroviny od dodávateľov z ekologických hospodárstiev, vznikajúci odpad pri ich výrobe nemá negatívny dopad na životné prostredie, a navyše, tieto produkty nesmú byť testované na zvieratách. „Dnes už nájdeme produkty určené pre všetky typy pleti rozmanitých textúr a vôní, ktoré sa dajú miešať, kombinovať a vytvoriť z nich na mieru účinnú starostlivosť. Každá žena je iná a krásna, preto by mala pristupovať aj k svojej pokožke individuálne,“ zdôrazňuje odborníčka na bio kozmetiku z Organickej Apotéky, Vivienne Nagy.

vianocny-balicek-kazdodenna-starostlivost.jpg

Vianočný balíček title
Foto: 
Organická Apotéka

Ak hľadáte ideálny darček pod stromček, práve ste ho našli!

Organické produkty, ktoré vyvíja a vyrába česká značka Organická Apotéka, sú výsledkom dokonalej súhry kvalitných surovín, modernej vedy a účinkov liečivých bylín. Kedy inokedy je lepší čas urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym, keď nie práve na Vianoce? Apotéka pripravila výber vianočných balíčkov, ktorým proste nie je možné odolať. „Odporúčame si vyberať podľa toho, o aký typ pleti ide, aké je ročné obdobie, alebo podľa vlastných potrieb. Vybrať si ich môžete viac a ľubovoľne ich miešať, alebo na jednotlivé zóny tváre použiť inú. Máme rôzne masky a balíčky, vhodné pre každý typ pleti, takže s výberom nemôžete šliapnuť vedľa.“

Vianočný balíček každodennej starostlivosti obsahuje Ošetrujúcu a čistiacu Rannú masku (30 ml), ľahký hydratačný Český krém (30 ml), pleťovú odličovaciu vodu Kvapka rosy (100 ml), krém Krásne ruky sa postará o suchú pokožku (30 ml), olejové mydlo Rakytník pokožku zjemní a upokojí (85 g) a darček Havlíkov balzam na pery vyčaruje zamatovo jemný pocit(5 ml). Tento balíček je plný produktov určených ku každodennej starostlivosti o pokožku pre všetky typy pleti, čím sa vďaka prírodným olejom z kokosu, rozmarínu, levandule či bylinkám ako medovka, žihľava, alebo rakytník postaráte o zdravú a krásnu pokožku.

Produkty si môžete zakúpiť online, alebo sa prísť poradiť s výberom do kamenných pobočiek v Košiciach, Trnave, Nitre alebo Bratislave. Ochotný personál vám rád poradí a poskytne vzorky na vyskúšanie zdarma.

- - Inzercia - -