Dnes je nedeľa, 09.máj 2021, meniny má: Roland
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prvá pomoc – zázrak v spreji

december 13, 2018 - 14:05
Predstavujeme vám jedinečnú termálnu vodu, ktorá je tak čistá a zázračná, že dokáže upokojiť kožu podráždenú opaľovaním, holením, depiláciou, chirurgickým zákrokom, odlíčením, osvieži ju po športe, zafixuje mejkap a chráni ju pred baktériami pri drobných poraneniach.
Foto: 
avene

Pramení v chránenej krajine juhozápadného Francúzska a jej účinky sú známe už viac než 2 storočia. Zoznámte sa: Termálna voda Avène.

Termálna voda Avène je výsledkom dlhého, prirodzeného a jedinečného procesu, ktorý je zložitejší, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Než sa dostane na povrch ako čistá a jemná priezračná voda, trvá to približne päťdesiat rokov. Termálna voda Avène je zrážkového pôvodu, a tak sa najprv pomaly vstrebáva do hlbokých vrstiev priepustnej pôdy, až narazí na najstaršie dolomitové skalné podložie bohaté na vápnik a horčík. Počas rokov potom z hornín získava jedinečné minerálne a biologické vlastnosti. O ich účinkoch sa v Hydroterapeutickom centre Avène presvedčí každoročne viac než 2800 prevažne detských pacientov trpiacich atopickým ekzémom, lupienkou, či iným kožným ochorením.

V Avène v blízkosti kúpeľov stojí tiež výrobný závod dermokozmetickej značky Eau Thermale Avène, kde je termálna voda priamo z prameňa plnená do flakónov. Takto nedotknutá sa potom dostane k Vám v rôznych veľkostiach balení: 50 ml do kabelky alebo na cesty, 150 ml alebo 300 ml do kúpeľne alebo kancelárie. Termálnu vodu Avène obsahujú všetky prípravky Eau Thermale Avène.

10 tipov pre upokojenie a zmiernenie podráždenia

Dermatologická štúdia* preukázala, že ak budete aplikovať Termálnu vodu Avène samostatne alebo v kombinácii so starostlivosťou 2x denne po dobu 7 dní, citlivosť vašej kože sa zníži o 30 % po 5 minútach, a dokonca o 64 % po 1 týždni. Každodenných situácií, kedy po nej môžete siahnuť, je mnoho. Pozrime sa spoločne aspoň na pár z nich.

  1. Upokojenie svrbenia atopickej kože: pred nanesením emolienčnej starostlivosti nastriekajte väčšie množstvo Termálnej vody Avène priamo na postihnuté miesta alebo na obklad aspoň 2x denne.
  2. Zmiernenie zaparenín: pred nanesením ochranného krému nastriekajte väčšie množstvo Termálnej vody Avène priamo na podráždené miesto.
  3. Po povrchovom dermatologickom zákroku: nastriekajte väčšie množstvo Termálnej vody Avène 6x denne po dobu 2 dní.
  4. Pre ešte jemnejší peeling: pred aplikáciou peelingu nastriekajte na tvár Termálnu vodu Avène. Peelingové zložky tak budú pleť jemnejšie exfoliovať.
  5. Lepšia účinnosť a absorpcia hydratačného krému: jemnou masážou vodu vmasírujte do pleti a jemne osušte. Ihneď po osušení naneste na pleť krém.
  6. Šetrnejšie odlíčenie a čistenie pleti: nastriekajte na odličovací tampón Termálnu vodu Avène, ktorá tampón zjemní a až potom na tampón naneste odličovací prípravok. Na čistú pleť následne nastriekajte Termálnu vodu Avène po dobu 10 sekúnd, nechajte pôsobiť a jemne osušte.
  7. SOS Upokojenie opuchnutého očného okolia: nastriekajte na 2 odličovacie tampóny väčšie množstvo Termálnej vody Avène a umiestnite ich na 3 minúty do mrazničky. Potom priložte na očné viečka a nechajte 5 minút pôsobiť.
  8. Upokojenie pokožky po holení: nastriekajte Termálnu vodu Avène po dobu 3 sekúnd na miesta podráždené holením a jemne osušte
  9. Okamžité upokojenie pleti, ktorá má sklon k začervenaniu: priložte na tvár preložené jemné vreckovky bez parfumácie a postriekajte ich väčším množstvom Termálnej vody Avène v spreji uchovanej v chladničke. Potom naneste upokojujúcu masku.
  10. Upokojenie slnkom spálenej pokožky: priložte na postihnuté miesta preložené jemné vreckovky bez parfumácie a postriekajte ich väčším množstvom Termálnej vody Avène v spreji uchovanej v chladničke. Nechajte 15 minút pôsobiť a priebežne na vreckovky striekajte ďalšie množstvo termálnej vody, aby boli stále dostatočne mokré. Potom veľmi jemne osušte a naneste mlieko po opaľovaní.

 

* Dermatologická štúdia vykonaná na 6 368 subjektoch s citlivou kožou. Nepatologická citlivá koža so zápalovou dermatózou alebo po povrchovom dermatologickom zákroku. Aplikácia Termálnej vody Avène samostatne alebo v kombinácii so starostlivosťou. 2x denne po dobu 7 dní.

- - Inzercia - -