Dnes je nedeľa, 09.máj 2021, meniny má: Roland
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako v sebe objaviť radosť?

august 07, 2020 - 15:21
Poznáme to každá. Sú dni, keď vstaneme a najradšej by sme vliezli opäť nazad do postele. Spôsobuje nám problém čo i len komunikácia s poštárom a na nervy nám idú aj vlastné deti. Ako z toho von?
Foto: 

Nie je každý deň nedeľa

V prvom rade nebuďte k sebe také prísne. Sme emocionálne stvorenia a aj vďaka tomu je svet krajší. Občas prídu mraky a je dôležité sa naučiť ich rozohnať. Nie len pre pokoj v rodine, ale najmä pre svoj vlastný.

Zázrak menom vďačnosť

Najväčšiu barličku pomoci dokáže podať pani vďačnosť. Je to niečo, čomu sa dá naučiť nepatrnými krôčikmi. Napríklad tým, že po zobudení ste rada, že vás nič nebolí. Ako iste všetci vieme, nie je to samozrejmosť. Potom už len pohľad na zdravé dieťa je zázrak a tak môže pozvoľna pokračovať celý deň. Slnko svieti a dodáva nám vitamín D, v chladničke je dostatok jedla na celý deň a nik neohrozuje našu bezpečnosť. Je to dostatok náležitostí pre ktoré by sme sa mali dôvod tešiť, však?

Hľadanie motivácie

V živote nastávajú samozrejme momenty, kedy nevládzeme. Je to absolútne prirodzená súčasť bytia a netreba sa búriť. Prijmite smútok, keď príde a bude vám podstatne lepšie, keď sa odoberie zase preč. Silené a kŕčovité úsmevy ešte nikomu nepomohli. Skôr sa sústreďte na to, čo máte radi. Je to šport, kvalitná literatúra, popíjania vína s blízkymi priateľkami? Čokoľvek, čo vám vyčarí úsmev na tvári sa počíta. Aj keby ste mali zostať celý víkend sama zaborená vo vankúšoch. Je to vaše rozhodnutie a keď vám to prinesie radosť..prečo nie?

Zníženie očakávaní

Zrejme najťažšia fáza v celom procese je prestať mať očakávania. To, že by vás mal šéf pochváliť je pekná idea, ale nezabúdajte, že je len vaša. On môže mať inú predstavu a pokojne sa môže stať, že sa nezhodnete. To vôbec nevadí, vytvára to práve priestor na to, aby ste sa posunuli. Naučili sa niečo nové, akceptovali kritiku, môžete s ňou súhlasiť alebo nie, otvára sa tam ďalší široký priestor. Ide len o to, naučiť sa nečakať zázraky. Nič sa neudeje samo a nik vám ani nič nesľuboval. Ľudia si často mýlia reálne situácie s tým, čo by boli radi ak by sa stalo. A potom im ostávajú iba oči pre plač. Čím menej budete očakávať, tým budete mať spokojnejší život.

Želám vám krásny letný piatočný podvečer

- - Inzercia - -