Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kolotoč zvaný nevera

január 13, 2021 - 17:14
Vzťahy sa vo všeobecnosti rozpadajú a končia z rôznych dôvodov. Poniektoré z nich sú racionálne, iné naopak v skutku bizarné.
Foto: 
shutterstock.com

Spomínam si ako som niekde čítala, že dôvodom rozchodu bolo partnerovo vyjedanie tatárskej omáčky polievkovou lyžicou. Pochopiteľne ma pri predstave jemne vykrútilo, ale aby som sa kvôli tomu s niekým rozchádzala mi príde trochu smiešne.

Potom sú tu ale dôvody, ktoré ani zďaleka nemožno definovať ako zanedbateľné alebo úsmevné. Medzi ne zaraďujeme hlavne neveru. Nevera, akokoľvek prezentovaná, by mala byť neodpustiteľným omylom. Neviem, či je vôbec správne nazývať omylom skutok, vykonaný pri plnom vedomí.

Každopádne podvod tohto typu nie je iba ukážkou zrady a minimálneho rešpektu voči svojej polovičke. Zároveň predstavuje istý druh urážky. Chlap ti tým nepriamo naznačuje akoby si nebola dosť dobrá, a to je práve fakt, ktorý je najbolestivejší.

448.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Častokrát sa stretávame s tým, že nevera je spájaná so slovom kolotoč. Prečo? Pretože v praxi platí, ak to urobí raz urobí to znovu. Rozoberať konkrétny počet je úplne irelevantné, keďže podaktorí experti sú schopní vypracovať sa až k trojcifernému číslu.

Z morálneho hľadiska existuje teória vysvetľujúca a z časti obhajujúca partnerovu nevernosť. Chyba údajne leží na oboch frontoch, to znamená, že ak ťa partner podviedol, zrejme u teba nenašiel dostatočné uspokojenie. Ďalšou príčinou môže byť disharmónia vo vzťahu ako takom. Osobne by som niečie zlyhanie nepripisovala opačnej strane. Vždy sa dá totiž o veciach rozumne porozprávať, a ak ani po tom nedokážu dve osoby nájsť vhodný spôsob spolužitia, ich cesty by sa mali s najväčšou pravdepodobnosťou rozdeliť.

- - Inzercia - -