Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cítiš neistotu? To znamená, že si v zlom vzťahu

január 26, 2021 - 19:03
Ak existuje nejaké tvrdenie, čo by sa v rámci vzťahu malo doslova ukotviť, tak to, že láska by nikdy nemala byť klietkou. Nie si predsa andulka.
Foto: 
shutterstock.com

Kategorizovanie a rozčleňovanie viny na mužský a ženský tábor je opäť zbytočné. Ak si si niekedy myslela, že ženy sú jediné, ktoré zastávajú rolu trpiteľky, vyvediem ťa z omylu. Častokrát je to práve muž, čo sa snaží všetko zachraňovať na úkor svojho vlastného komfortu, takže táto rovnica má namiesto jedného riešenie rovno dve.

Povedzme si narovinu, do vzťahu vstupuješ s vedomím, že dobré sa zmení na ešte lepšie, nie že z dobrého šliapneš do... veľkej škaredej kaluže. Máš sa cítiť príjemne a v neposlednom rade žiť s vedomím, že si podporovaná, milovaná, rešpektovaná a docenená. Akonáhle je reč o opaku hociktorej, z týchto vyššie vymenovaných vecí, si zle.  

Čo je neistota? Neistota vo všeobecnosti znamená pochybnosť. Nepochybuješ však o partnerovi. Všetku vinu si berieš na svoje vlastné triko a to moja milá, je najhoršia vec akú kedy urobíš. Kritika smerovaná na tvoju adresu je v poriadku dokým je konštruktívna a osoba vyjadrujúca tento postoj prejavuje dobrý úmysel.

495.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Laicky povedané, hovorí ti to pre tvoje dobro, aby si sa mohla v istých smeroch zdokonaliť. Pomocou čoho teda ľudí rozoznať? Odpoveď leží v množstve a spôsobe. Ako často ti niekto poskytuje svoj „objektívny“ názor a štýl, ktorým ti ho predostrie. Konkrétne, je rozdiel medzi: „vieš, keby som na tvojom mieste, tak by som sa sústredila na dôležitejšie veci čo ti pomôžu rásť“ a „ty si maximálne neschopná, v hlave máš mozog, čo tak ho sem tam použiť“.

Neostávaj s človekom, ktorý ťa neustále núti fungovať v režime „pod tlakom“. Máš na viac. Nepremrhaj svoj drahocenný čas snahou ulahodiť mu. Zrejme si aj tak nájde niečo, v čom preňho nebudeš dosť dobrá. Neistota zároveň vedie k stavom úzkosti. Maj sa rada dostatočne na to, aby si sa dobrovoľne nevystavovala podobným scenárom.

- - Inzercia - -