Dnes je sobota, 15.máj 2021, meniny má: Žofia, Sofia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Istota je klietka

február 20, 2021 - 23:10
Držať sa osvedčených techník a metód je v živote skutočne podstatné. Avšak všetko berme s mierou a nebojme sa skočiť po novej neprebádanej príležitosti.
Foto: 
pexels.com

Poniektorí z nás nemajú absolútne žiaden problém kráčať s dobou približne rovnakou rýchlosťou a nasadením. Potom sú tu ale takí, pre ktorých nové výzvy predstavujú komplikácie. Počas života si, laicky povedané, udomácnime isté zvyky a rutiny. Držíme sa ich zubami nechtami pretože sme si istí ich trvácnosťou.

Ďalším dôvodom je vedomie nespornosti. Keďže sa pohybujeme v známych vodách, neexistuje nič ako sklamanie či neúspech. Premýšľala si niekedy nad tým, čo by sa mohlo stať, keby skúsiš zariskovať a vystúpiť zo svojej komfortnej zóny? Zaiste ťa to nezruinuje.

606.jpg

Foto: 
pexels.com

Istota síce vo všeobecnosti je garanciou úspechu, no niet lepšej provokácie pravidla ako výnimka. To znamená, že aj vo svojom stopercentnom presvedčení si schopná nájsť medzeru. Naopak výstup z poznaného zaručuje nové skúsenosti, znalosti, spôsoby zvládania situácii, ktoré za iných okolností nezažiješ.

Istota ťa drží v pomyselnej klietke. Sranda je v tom, že kľúčik od dvierok tejto klietky máš u seba ty. Zatváraš sa v nej dobrovoľne. Pokús sa aspoň raz nabrať odvahu, odomknúť si vrátka a vykročiť do plnohodnotného bytia. Je rozdiel život prežívať ako si ho užívať. Nie je to všetko iba o skalopevných pravidlách a mantineloch. Taktiež prechádzajú rôznymi zvratmi a kreujú sa v prospech doby. Pokiaľ cítiš, že každý jeden deň vyzerá na chlp rovnako, nadišiel čas niečo zmeniť.

- - Inzercia - -