Dnes je nedeľa, 09.máj 2021, meniny má: Roland
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 zlozvykov, ktoré by si mala hodiť cez palubu

február 28, 2021 - 00:04
Nepochybne si okamžite predstavíš jedny z najklasickejších zlozvykov, ktoré sú zväčša fyzického charakteru, no my sa dnes zameriame na veci z psychologickej stránky.
Foto: 
shutterstock.com

Medzi prvotné zlozvyky patrí napríklad obhrýzanie nechtov, pukanie prstov, hryzenie do pier, mľaskanie atď. Avšak tentokrát ich posunieme stranou a sústredíme sa na typy nerestí, ktorých základ spočíva v psychike. Týchto 5 vecí by si mala eliminovať:

1. Nezdravá dedukcia
Dedukcia je pre náš ženy veľmi dôležitým prvkom. Častokrát práve vďaka nej odhalíme ľudí, ktorí nám klamú alebo nás vedú za nos. Lenže, všetko má svoje hranice. Akonáhle nedostaneš odpoveď na svoje otázky, tvoja hlava začne generovať možné alternatívy či scenáre a nalejme si čistého vína, drvivá časť z nich má katastrofický koniec. Skutočnosť, že ti tvoj chlap nevolá/neodpisuje ešte neznamená erotické hrádky s cudzou ženou takže vyhadzovanie osobných vecí von oknom je zrejme trošku unáhlené.

2. Hviezdne maniere
Poznať svoju hodnotu a nepodliezať ju nie je hriech, no správať sa akoby si bola na svete sama už je trochu cez nemyslíš? Pozornosť dokáže s človekom porobiť hotové divy, ale mala by si ostať nohami na zemi. Bezohľadnosť sa už len málokedy toleruje, takže ak náhodou chceš mať niekedy kamošky, je potrebné zvážiť prístup. 

3. Zarytý pesimizmus
Nastavenie mysle je kľúčom ku šťastiu. Tvoj úspech závisí od toho, čo si privolávaš. To znamená, že ak tráviš 90% času sťažnosťami a rečami v štýle „toto sa mi istotne nepodarí,“ je úplné logické, že sa to ozaj nepodarí.

635.jpg

Foto: 
shutterstock.com

4. Márnenie času čakaním na dokonalý moment
V praxi svet funguje asi takto: kto skôr príde, ten skôr berie. Hocikto úspešný by ti povedal, že sedieť doma a čakať na zázrak je len zbytočná strata času. Príslovie „Keď nepríde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi“ nepredstavuje univerzálnu formulku, ktorú môžeš použiť kedykoľvek a na čokoľvek. Opýtaj sa samej seba, čo by si ľutovala viac: využiť šancu a neuspieť, alebo ju nevziať a zožierať sa otázkou „čo keby“?

5. Nekonečné porovnávačky
Ja viem, že porovnávanie poznáme od čias ihriskových, no stále sa ho vieš zbaviť. Doba rodičovských rečí, ktoré mali vo zvyku si už v koreni slova protirečiť sú dávno za tebou. Okrem iného si tým ničíš sebavedomie. Mať kratšie/dlhšie vlasy, širší/užší pás a ostatné príklady poskladané do ležatej osmičky vyklop cez palubu čo najskôr, lebo ťa z nich vo finále akurát traf šľak. 

- - Inzercia - -