Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zákerná hra mysle

marec 10, 2021 - 11:15
Chtiac nechtiac si naša myseľ žije vo vlastnom paralelnom vesmíre a iba málokedy sa s nami dobrovoľne zosúladí. Najhoršie štádium nastáva, keď ti zlomia srdce.
Foto: 
shutterstock.com

Rozchod ako taký je už sám o sebe nepríjemná záležitosť. Skutočne nepotrebuješ žiadne dodatočné štuchnutie. Avšak tvoja myseľ koná podľa svojich pravidiel. Začne ťa klamať a zavádzať. Nesie veľké percento zodpovednosti za to, že pripomínaš telo bez duše, nechce sa ti ani len postaviť z postele, v ktorej si celú noc prebdela plakaním do vankúša.

Nabáda ťa, aby si bývalému venovala každučkú spomienku, myšlienku. Presviedča ťa o nutnosti cítiť bolesť, aby si sa prostredníctvom nej v budúcnosti ochránila. Vysiela do éteru rôzne kontrolky a signály, ako napríklad: „lepšieho už nenájdeš, stratila si celoživotné šťastie, musíš sa o tom s každým pravidelne rozprávať, napíš mu, je šanca, že sa dáte opäť dohromady“ a podobne.

Úprimne? Kde je napísané, že zrovna on bol vysnenou soulmate, a o akom celoživotnom šťastí sa tu bavíme? Napadlo ti niekedy, prečo sa po rozchode nedokážeš zamerať prioritne na zlé udalosti, ktoré sa vo vzťahu diali, pravdupovediac na dennom poriadku? Vlastná hlava ti totiž predhadzuje iba pozlátko spojené s najkrajšími a najradostnejšími spoločnými okamihmi.  

Len sa pekne rozpamätaj na hádky, urážky a ponižovanie. Po druhé, upozorňujem ťa, že ak ho mieniš spomínať 24 hodín denne 7 dní v týždni, tvojich priateľov a známych čoskoro trafí šľak, lebo ty neplánuješ viesť rozhovor, na konci ktorého dôjde k zázračnému uvoľneniu alebo dopracovaniu sa k výsledku. Chceš sa v tom jednoducho len porýpať.

Takisto si viac uškodíš než pomôžeš, keď mu od teba neprestanú chodiť litánie a srdcervúce správy. Jednak pôsobíš zúfalo a najmä, tvoje sebavedomie utŕži krutú ranu pod pás. Nemusíš za hocijakú cenu zistiť dôvod vášho odcudzenia. Niekedy dokonca ani neexistuje, proste to prestalo fungovať a pre oboch bude lepšie, keď sa vyberiete odlišnými chodníčkami. Akceptuj túto situáciu a pohni sa ďalej. Nenechaj sa valcovať vlastnou mysľou. Preber kontrolu a ukonči nezmyselný blúdny kruh.

- - Inzercia - -